Сутерен.мк

Писмото на Бил Гејтс

Ко-основачот на Мајкрософт во вторникот објави писмо од седум страници со наслов „Почна ерата на вештачката…

Како СЗО стана зависна од Бил Гејтс?

Фондацијата Бил и Мелинда Гејтс – која се држи стамено иако нејзините основачи се разведоа после…

Бил Гејтс: Идните деца ќе живеат подобро од своите родители

Бил Гејтс, еден од најбогатите луѓе во светот, неодамна изјави дека е оптимист за иднината на…

Бранка Д. Најдовска: Путин, Гејтс и сивите китови

Има речник. Дури и на македонски. Секој збор е објаснет. (Или барем, повеќето. Тоа е, криза.)…

Мелинда прозборе за разводот со Бил Гејтс

Мелинда Гејтс изјави дека „имала кошмари“ по една средба со Џефри Епштајн. Во неодамнешното ТВ интервју…

Бил Гејтс ја омажи ќерката за џокеј!

Ќерката на Бил Гејтс, Џенифер Гејтс синоќа се омажи за својот избраник, Најел Насар на раскошна…

Гејтс VS. Џобс

„Никој веќе не може да направи тоа што тој го направи! Не можам ни јас и…

Бил Гејтс се вакцинираше!

Основачот на Мајкрософт, Бил Гејтс, објави на Твитер дека ја примил првата доза на вакцина против…

Светските заговори и пријателите!

После сите глупоштии (и од луѓе што сум ги сметала за паметни), се решив да организирам…