Сутерен.мк

Последните пораки на Ентони Бордејн

Новата биографија на славниот кувар, ТВ лице и автор на книги, Ентони Бордејн (која во продажба…

Непознатиот Џорџ Орвел

Џорџ Орвел односно, Ерик Артур Блер (1903-1950) имал необичен живот, а пишувањето книжевни дела бил само…

М.М. не престанува да фасцинира

„Нетфликс“ го објави првиот трејлер од долгоочекуваниот биографски филм за Мерилин Монро насловен „Blonde“. Познатата актерка…

Ѓаволот наречен Ана Винтур

Модната новинарка Ејми Одел напиша книга за уредничката на Вог што излезе минатата недела и полна…

Биографија на Леонардо да Винчи

Во книгата „Леонардо да Винчи и неговото време“ (издание на „Македоника литера“), авторот Атле Нес раскажува…