Сутерен.мк

Историчар пронашол богатство

Холандски историчар пронашол уникатно средновековно златно богатство, кое се состои од четири златни обетки, две златни…

Се и ништо

Зошто некој има се, а јас немам ништо? Некои се славни, некои богати, а јас не…

Пронајдена галија со богатство

Шпанската галија преполн со богатство, што потонала на брегот на Бахамите во 1656 година, досега беше…

Богаташите кои живеат врз грбот на 3,1 милијарди луѓе

Светските милијардери го зголемија своето богатство за трилиони долари од почетокот на пандемијата, додека најсиромашните луѓе…

Јазовец открил богатство

Гладен јазовец кој очајнички барал храна, довел до откривање на скриена ризница со 209 римски дукати…

Како се однесува вистинската елита?

Откако „Спанкс“ (американски бренд за облека за обликување на телото) беше проценета на 1,2 милијарда долари…

Креаторот на биткоинот е се побогат и се помистериозен!

Во средината на април, креаторот на мрежата Биткоин, Сатоши Накамото влезе во топ 20 најбогатите милијардери…

Тарантиновата одмазда кон мајка му!

За поткастот „The Moment“ прославениот режисер Квентин Тарантино изјави дека се уште се држи до својата…

Ретки слики од Дубаи!

Најголемиот град во Обединетите арапски емирати по многу нешта е уникатен и воодушевувачки. Па така, во…