Сутерен.мк

Тројца Бугари, осомничени дека шпионирале за Русија

Тројца бугарски државјани осомничени за шпионирање за Русија во Велика Британија се уапсени и обвинети како…

Бугарите мора да ги признаат Македонците во Бугарија

Премиерот Димитар Ковачевски ги повика бугарските власти да го признаат правото на самоопределување на Македонците коишто…

Што побараа македонските Бугари во Брисел?

Претседателот на бугарскиот клуб во Битола, Љупчо Ѓоргиевски по посетата на Брисел на социјалните мрежи порача:…

Пахор: Да беа Словенците Бугари, ќе немавте проблем

Претседателот на Словенија Борут Пахор, кој од вечерва ќе учествува на Преспа форумот за дијалог во…