Сутерен.мк

Против ракот со иРНК-вакцини

Терапевтска иРНК-вакцина може да му помогне на имунолошкиот систем да препознае и елиминира тумор. Надежите во…

Вакцинирањето на децата против Ковид 19 беше грешка

Вакцините против Ковид-19 не требаше да се препорачуваат за сите деца на возраст од 5 и…

На канадските камионџии им скисна од терањето инает!

Канадската полиција се подготвува за насилство пред утрешниот собир на камионџии во Отава на протест против…

Лажни нуспојави од вакцините

Психолошкиот феномен наречен „плацебо ефект“ се случува кога луѓето чувствуваат подобрување во симптоми на одредена болест…

Француска вакцина ефикасна и против омикрон

Француската фармацевтска компанија „Валнева“ соопшти дека прелиминарните резултати од студијата покажале дека три дози од нејзината…

Новак, вакцините и ние

Додека парно нема, дрмаат земјотреси, бројките со новозаразени и умирања од Ковид-19 вртоглаво растат, секојдневните потрепштини…

Били Ајлиш едвај го преживеала Ковид-19!

Поп-ѕвездата се заразила со оваа болест на почетокот на оваа година. Таа вели дека и денес…

Светлана Антиќ – Јовчевска: Еден, два, три…

Подолго време вежбам да заборавам некои настани, средби со небитни луѓе, навреди, болести, удари од кои…

Фластер против коронавирусот!

Британската компанија „Emergex“, наскоро ќе започне клинички испитувања на втора генерација вакцина против коронавирусот која лесно…