Сутерен.мк

Палевски ќе биде екстрадиран во најкраток можен рок

Министерот за внатрешни работи Панче Тошковски, кажа дека добил информација од Секторот за меѓународна полициска соработка…

Таткото на Вања: Не сум веќе ни родител, ни татко

Последната шанса за укинување на притворот на таткото Вања, Александар Ѓорчевски денеска ја искористи неговата одбрана…

Таткото на Вања останува во притвор

Александар Ѓорчевски, таткото на Вања Ѓорчевска се појави на јавната седница во Врховниот суд каде се…

Прв укинат притвор во случајот “Вања”

Укинат му е ефективниот притвор на Стефан Димковски, осомничен за помагање при бегство на Љупчо Палевски-Палчо.…

Таткото на Вања тврди дека не познавал никој од осомничените

Таткото на убиената 14-годишна Вања Ѓорчевска, Александар пред Апелациониот суд побара да му се укине мерката…

Местото каде ја закопале 14 – годишната Вања

Понеделник. Пет часот утрината. Осомничените полнат бензин во канта во близина на партиското седиште на Десна.…

Психолошка анализа на случајот “Вања”

Вања Ѓорчевска исчезна на 27 ноември, а подоцна беше утврдено дека девојчето е мртво. Иако имаше…

Мистериите околу бруталното злосторство

И покрај изобилството на информации, официјални и неофицијални, многу детали од ова брутално злосторство сè уште…

Дарко Јаневски: Шупливата прес конференција

Втор ден по прес конференцијата на обвинителот Гаврил Бубевски и министерот Оливер Спасовски, речиси со сигурност…