Сутерен.мк

Поднесено обвинение за грабнување и свирепо убиство на Жежовски и Вања

Обвинителството поднесе обвинителен акт до Кривичен за соизвршителите на убиството на 14 годишната Вања Ѓорчевска и…

Заврши истрагата за оние кои признаа вина за убиствата на Вања и Панче

Обвинителството ја заврши истрагата за двојното убиство на 14 годишната Вања Ѓорчевска и вепешанецот Панче Жежовски…

Писмото на Палевски

На денешната прес-конференција Викторија Аврамовска – Мадиќ, заменик министерката за правда, во одговор на новинарско прашање…

Одбраната на Ѓорчевски бара одговори од ОЈО за снимките на Ного

Утре до Апелација ќе биде поднесена жалба за притворот на таткото на 14 годишната Вања Ѓорчевска,…

Магдалена Андоновска: Вања

Што е животот ако не круг на раѓање, живеење и умирање. И секој круг создава години,…