Сутерен.мк

Викенд рецепт: Локум

Во овие тмурни и неизвесни времиња, развеселете си ја душичката со овој традиционален рецепт. Се прави…

Викенд рецепт: Тортата на мама Јоли!

По исцрпувачкото патување за Бугарија, во Софија, на улицата Обориште, Бенгл беше пречекан од мама Јоли,…

Викенд рецепт: Беаркота!

Вегетаријанска Панакота без глутен Овој кремаст и елегантен десерт со многу варијации е еден од омилените…

Викенд рецепт: Супастично задоволство на мечката

Ова е изненадувачки лесна, вкусна и хранлива супа која е совршена за преминот во есен. Кога…

Викенд рецепт: Розов Беарфиноаз

Кој го шиша времето надвор! Не можевме да одолееме на ова розево, кремасто задоволство што ги…

Лакмус: Зошто да (не) отидете во Буши ресорт & спа?

Концептот на “staycation” т.е. одмор без да го напуштите вашето место на живеење, особено во овие…