Сутерен.мк

Викенд рецепт: Surf and turf(ish)

Во земја со многу говедско месо и многу свежа морска храна, вистинската и чесна должност на…

Трикови за совршено пире

Варење Секогаш посолете ја водата во којашто ги варите компирите. Никогаш не го ставајте компирот во…

Нов блог: забавно, а и многу вкусно

Шармантен, свеж, инспиративен, забавен е најкусото претставување на „Рецептите на Бангл“ – новиот блог за готвење…

Парис Хилтон ќе готви?!

Дека светов е ничкум, оддамна е јасно, а деновиве ни стигна и доказ плус: богатата наследничка…

Тајните на мајсторите

Најчестите грешки што се прават при готвењето: Претерано мешање на храната. Освен, ако тоа не е…

Бранка Д. Најдовска: Кога се мора, се’ се може

За да ви биде животот полесен поттикнете го сопругот, синот, партнерот, да готват. Дури и кога…

Битлсот и вегетаријанството

Музичарот Пол Макартни во јуни ќе објави вегетаријански кувар со рецепти на покојната сопруга, насловен како…

Мишел Обама во кулинарско шоу!

Поранешната прва дама на САД, Мишел Обама, продуцира емисија за готвење што ќе започне со емитување…

Јоланта Делибозова: Храната како музика!

Кога ќе престанат звуците на виолончелото, почнува малку поинаква кулинарска музика. Тоа е секојдневието за бугарската…