Сутерен.мк

Македонија е поспокојна од Грција

На листата на најмирни земји во светот за оваа година, Македонија е рангирана на 38 место,…

Список на казни во Грција

Претставниците на Советот на ЕУ и Европскиот парламент неодамна постигнаа привремен политички договор за директива која…

Грција ги легализираше истополовите бракови

Грчкиот парламент денес го усвои предлог-законот за дозволување истополови бракови бракови и право на посвојување деца.…

Александар Павловиќ: Македонско државче

Македонија го смени името, знамето, уставот и учебниците по барање на Грција, па се обврза пак…

Минималната плата во Грција од денеска е 780 евра

Денеска стапува во сила одлуката на грчката Влада за зголемување на минималната плата, која ќе изнесува…

Корупција во ЕУ парламентот

Белгиски судија подигна обвинение против четири лица осомничени дека примале пари и подароци од една земја…

Синиша Станковиќ: Тоа беа времиња…

На друштвото од ”Починка”, луѓето поради кои беше убаво да се живее и тука Со почетокот…

Грција дели бесплатни тестови на ковид!

Комплети за самотестирање на коронавирусот почнаа да пристигнуваат во грчките аптеки, а секој граѓанин има право…

Скандал во Грција за сексуално злоставување!

Грчкиот театарски актер, режисер и поранешен управник на Грчкиот национален театар, Димитрис Лигнадис, уапсен е под…