Сутерен.мк

Ниту таа е спонзоруша, ниту тој се прејадува

Анант Амбани, најмладиот син и еден од наследниците на најбогатиот човек во Азија – Мукеш Амбани,…

Македонија доби центар за лекување од дебелина

Првиот центар за лекување од прекумерна тежина во земјава ќе функционира во рамките на болницата Осми…

Синиша Станковиќ: Паркур за средовечни

На неодамнешната седенка во маалската кафеана, вториот топол дом на целото наше друштво, имавме жестока дебата…

Метаболизмот не е крив што сме дебели!

Најновото истражување објавено во списанието „Science“ открива дека метаболизмот не е главен виновник за дебелеењето што…

Бранка Д. Најдовска: Сиромашни и дебели

Преголемата телесна тежина е присутна во сите општествени слоеви, но богатите многу поуспешно и се опираат…

Бесмислените униформ диети

Од секое ќоше на нашиот живот ѕирка по некоја диета. И секоја е најдобра, секако. Во…

Мишел Обама во кулинарско шоу!

Поранешната прва дама на САД, Мишел Обама, продуцира емисија за готвење што ќе започне со емитување…