Сутерен.мк

Се повеќе деца во земјава гладуваат

Народот е се посиромашен, а родителите со ниски примања децата ги испраќаат во училиште со многу…

Наташа Деспотовска Димитриевска: За суровата хронична состојба

• Дијабетесот е заболување со драматичен пораст. Дијабетесот е една од почестите здравствени состојби која се…

Каде се раѓаат најмалку деца?

Жените во Италија сѐ поретко раѓаат, а оние на Сардинија имаат негативен рекорд. На островот се…

Алек Болдвин е по осми пат татко

Алек Болдвин и неговата сопруга Хиларија го добија своето седмо дете, осмо за 64-годишниот актер кој…

Рецептот на Вера Ванг за рамноправност во училиште

Многу пред да стане светски позната дизајнерка, била професионална лизгачка. Меѓутоа, во 1968 година не е…

Силуваат деца и поминуваат неказнето

Во Тирана вечерва се одржа мирен протест по мотото „Стоп на молкот” во знак на осуда…

Мали упатства за одмор

Доколку вашето дете оди за прв пат на летување без вас, родителите, важно е според експертите,…

Како ги срамиме децата?

Адолесцентите и тинејџерите често ги обвинуваат своите родители за засрамувачко однесување, што може да доведе и…

Колку деца има Илон Маск?

Најбогатиот човек на светот Илон Маск и директорката на една од неговите компании, Шивон Жилис добиле…