Сутерен.мк

Дејан Георгиевски е повторно златно момче

Олимпискиот вицепрвак, македонскиот натпреварувач во Таеквондо категорија, Дејан Георгиевски, освои златен медал на отвореното првенство во…

Сребро за Георгиевски на ОИ

Дејан Георгиевски го освои сребрениот медал во теквондо во категоријата над 80 килограми на Олимписките игри…