Сутерен.мк

Примери за совршен ентериер

Добро дизајниран ентериер не е само убав за окото туку е полезен и за нашата психа.…

Кај е светот, кај сме ние?

Потпирач за одморање на нозете кога е црвено на семафорот. Табуретки „складирани“ во ѕид за заштеда…

Морничави згради

Од којзнае која причина, светот е полн со архитектонски зданија од кои луѓето ги лазат морници.…

Корона-фустан!

Во светот во кој физичката дистанца стана новата реалност, фрустрирачко, а и понекогаш опасно, кога другите…

Како да освежите ретро куќа?

Доколку живеете во куќа изградена и опремена во педесеттите или шеесеттите години во минатиот век, а…

Урнебесни грешки во дизајнот

Корисниците на сајтот Reddit постојано се во потрага по најсмешните грешки во дизајнот на облека, објекти,…

Тотално отсуство на вкус

Инстаграм е познат по убавите фотографии од пејсажи, портрети, архитектура… Меѓутоа, постојат и профили кои акцентот…

10 легендарни зелени фустани

Зелената боја привлекува внимание, го истакнува тенот, а има и голема симболика: асоцира на плодност, пари,…

„Нацизмот“ на Амазон

Компанијата Амазон го смени главниот логотип на апликацијата за купување после реакциите на купувачите на кои…