Сутерен.мк

Откриен целосен фосил на подводен рептил

Меѓународен тим научници открија целосен фосил на подводен рептил „Диноцефалосаурус ориенталис“ во јужна Кина. Фосилот е…

Во кафеана пронајдени остатоци од диносаурус

Отпечатоци од стапала на диносаурус стари 100 милиони години беа откриени во југозападна Кина во двор…