Сутерен.мк

Главната Златна мечка ја доби документарец

Берлинскиот филмски фестивал во саботата ја додели својата главна награда Златна мечка на документарен филм на…

Богаташи убивале луѓе во Сараево како дивеч

Филмот „Сараево сафари“ на словенечкиот режисер и сценарист Миран Жупаниќ е една таква приказна, шокантна, неверојатна,…

Мрачните тајни на „Викторија сикрет“

Документарниот серијал од три дела „Викториа’с сикрет: Ангели и демони“ и ќе пристигне на платформата Хулу…

Србите на Нетфликс

Документарецот на Милош Шкундриќ, „Долгиот пат во војна“ е на листата десет најгледани филмови на „Нетфликс“…

Документарец за „Бела чао“

За познатата италијанска песна „Бела чао“ се снима документарен филм со наслов „Бела чао – приказната…