Сутерен.мк

Првиот претседател на САД со кривични пријави

Американската актерка, модел и поранешна зајачица на Плејбој, Карен Мекдугал (52) тврди дека во 2006 година…

Трамп му се израдува на Маск

Поранешниот претседател на Соединетите Американски Држави Доналд Трамп порача дека е среќен што Твитер сега е…

Трамп прави своја социјална мрежа

Откако на почетокот на 2021 година беше забранет на повеќето социјални мрежи вклучително и Фејсбук и…

Разоткривање на Трампови!

За денеска е најавена промоција на книгата „Сега ќе одговарам на вашите прашања: Што видов во…

Трамп се враќа на интернет?!

Поранешниот претседател на САД, Диналд Трамп, ќе се врати на социјалните мрежи со сопствена платформа?! „Верувам…

Продолжуваат исмејувањата со Трамп

Против поранешниот претседател на САД, Доналд Трамп, поведоа дисциплинска постапка и Здружението на американски телевизиски и…

Твитер трајно го блокираше Трамп

Ноќеска, компанијата Твитер соопшти дека трајно го суспендирала профилот на Доналд Трамп заради ризик од понатамошно…