Сутерен.мк

Жените на Белмондо

Француската филмска икона Жан Пол Белмондо, кој почина вчера во 89-тата година од животот, ќе остане…

Белмондо го испушти последниот здив

Легендарниот француски актер Жан Пол Белмондо почина во 88-та година од животот! Се прослави со улогите…