Сутерен.мк

Ариведерчи Пекинг!

Вчера во Пекинг завршија 24-те Зимски олимписки игри (ЗОИ). Главниот град на Кина, влезе во историјата…

Руската сензација на ЗОИ – допингувана?!

Камила Валиева (15), руската лизгачка која пред три дена на Зимските олимписки игри во Пекинг го…

Од „Викторија сикрет“ до злато на ЗОИ!

Американката Ајлин Гу, освои злато за Кина во слободно скијање, на 24-тите Зимски олимписки игри во…