Сутерен.мк

Главната Златна мечка ја доби документарец

Берлинскиот филмски фестивал во саботата ја додели својата главна награда Златна мечка на документарен филм на…

Наградата е посебна бидејќи сум еврејски режисер

Режисерот оскаровец Стивен Спилберг се закити со уште еден трофеј – награда за животно дело –…

Жените главни на последното Берлинале

Шпанскиот филм „Алкарас“ на режисерката Карла Симон ја освои престижната Златна мечка за најдобар филм на…

Почнува Берлинале

Во Берлин вечерва почнува 72-от Меѓународен филмски фестивал, а ќе трае до 16 февруари. За главните…