Сутерен.мк

Маск обвинет за пирамидална измама

Илон Маск, најбогатиот човек на светот и неговите компании Тесла и Спејс Икс се тужени за…

Жед за жена во кочанско!

Иако издржува 7-годишна затворска казна во затворот во Струга, 30-годишен стружанец успеал да измами жител на…

За лажно породување – на психијатрија!

Откако неодамна во светските медиуми се прошири приказната за жена од Јужна Африка, која тврдеше дека…

Голема измама со чантите Хермес!

Додека пазарот на лажни брендови цвета, во Франција неодамна се случи голема рација во која се…