Сутерен.мк

Илон Маск: Ројтерс најмногу лаже

Американскиот мултимилијардер Илон Маск изјави дека мејнстрим медиумите ги лажат своите читатели. „Тие медиуми лажат толку…

Твитер (Икс) ќе биде како телефонски именик

Милијардерот Илон Маск, најави дека корисниците на социјалниот медиум „Икс“, наскоро ќе можат да остваруваат онлајн…

Зошто Твитер стана Х?

Илон Маск со години имал идеја за супер апликација, односно мобилна апликација која би ги заменила…

Ќе се тепаат Цукерберг и Маск и тоа во живо

Сопственикот на компанијата „Х“, до неодамна „Твитер“, Илон Маск на социјалните мрежи објави дека мечот во…

Ако имате проблеми со “газдата”, јавете му се на Маск

Сопственикот на платформата X, Илон Маск, планира да ги покрие правните трошоци на луѓето чии работодавци…

Големата измама на Илон Маск

Тесла наведувала лажни податоци за досегот на своите електрични автомобили, како во рекламите, така и во…

Илон Маск лансираше 22 сателити во орбитата

Компанијата „Спејсикс“, во сопственост на милијардерот Илон Маск, лансирала 22 сателити „Старлинк“ во орбитата ноќта помеѓу…

Маск ќе произведува мозочни импланти

Компанијата за мозочни импланти на Илон Маск, Неуралинк, во четвртокот соопшти дека добила дозвола од американската…

Маск се повлекува од Твитер

Илон Маск, сопственикот на Твитер, одлучи да ги послуша корисниците на оваа социјална мрежа и да…