Сутерен.мк

Најследениот на Инстаграм

Кристијано Роналдо стана најследената личност на Инстаграм и првата личност која собрала неверојатни 500 милиони следбеници…

Инстаграм сака да стекне доверба

Инстаграм почна да тестира нови начини за проверка на возраста на корисниците, а меѓу нив е…

Синиот канал, мета на инстаграмџиите

Солената пустина Боневил во северозападна Јута, САД е хит меѓу туристите долги години. Тоа е неверојатна…

Кој е посилен: Роки или Рамбо?

Силвестер Сталоне го гледавме како Рамбо во пет филма, а како Роки во најмалку седум. Кој…

Путин vs. Фејсбук

Државното обвинителство во Русија побара од судот, Мета, компанијата која е сопственик на Фејсбук и Инстаграм,…

Ќе остане ли Европа без Фејсбук и Инстаграм?

Европските лидери го прифатија индиректното предупредување на Мета дека ќе ги затворат своите операции на Инстаграм…

Најлајкуваното на Инстаграм во 2021-ва!

Фотографијата со која Кристијано Роналдо и Георгина Родригез објавија дека очекуваат близнаци, од октомври собра повеќе…

Инстаграм и ФБ продолжуваат да се сопнуваат!

Корисниците на Инстаграм и Фејсбук од голем број земји денеска повторно се пожалија на големи прекини,…

Паднаа Инстаграм и Фејсбук!

Социјалните мрежи Фејсбук и Инстаграм денеска попладне паднаа, а илјадници корисници ширум светот не можеле да…