Сутерен.мк

Утре со ладни глави да истрчаме по победа

Јунакот од саботното реми со Италија, Енис Барди, новиот македонски капитен посочи дека еуфоријата после новиот…

Првата жена премиер на Италија

Џорџија Мелони шеф на националистичката партија „Браќа на Италија“, го предводеше Сојузот на конзервативните партии до…

Италијанското село на лудите

На северот во Италија, се наоѓа Кориналдо, село каде што се мешаат историјата, архитектурата и виното,…

Мусолини сè уште живее во Италија

Сто години откако Бенито Мусолини ја презеде власта, неговиот култ сè уште живее во италијанскиот град…

Градот на овогодинешната Евровизија

Прекрасните градби и палати сведочат за историјата на Италија, а една од најпознатите е Ступиниџи која…

Италија воведува две презимиња

Децата треба да ги носат презимињата на двајцата родители а не само на таткото, е одлуката…

Победниците пристигнаа во Скопје!

Македонските репрезентативци, кои синоќа ја израдуваа нацијата со победа над европскиот шампион Италија, пристигнаа на аеродромот…

Ариведерчи Пекинг!

Вчера во Пекинг завршија 24-те Зимски олимписки игри (ЗОИ). Главниот град на Кина, влезе во историјата…

Милијарда евра казна за Амазон!

Италијанската антимонополска управа (AGCM) го казни Амазон со 1,13 милијарди евра или 1,28 милијарди долари за…