Сутерен.мк

Викенд рецепт: Сос од кромид

Сосот од кромид одлично ќе го збогати вкусот на многу јадења и ќе им додаде сочност,…

Кој зеленчук не сака студено?

Ги има повеќе, но овде ќе ги споменеме само кромидот и лукот. Кромидот апсорбира повеќе влага…