Сутерен.мк

Државна лотарија троши фантастични суми народни пари

Државната лотарија водена од кадар на ДУИ склучи нови договори тешки 11 милиони евра Државна лотарија…

Додека чистела, открила стар лоз со стотина илјади евра

Жителка на Германија која неодамна налетала на лоз стар две години, додека чистела низ дома за…

Жени кои собирале смет освоиле над еден милион долари на лото

Во индискиот град Керала 11 жени кои собирале смет купиле лоз и на лотарија освоиле над…

Потрошил два, добил милијарда долари

Американец од сојузната држава Илиноис освоил 1,28 милијарди долари на лото. Имал среќа со броевите 13,…