Сутерен.мк

Каде е најниската возраст за кривична одговорност?

Поради масовното убиство што го изврши тринаесетгодишник во Србија, властите предлагаат измени на законот со кои…

Инстаграм сака да стекне доверба

Инстаграм почна да тестира нови начини за проверка на возраста на корисниците, а меѓу нив е…

Истрауматизирани малолетници на извиднички камп!

Татко на средношколка од Скопје сведочи дека неговата малолетна ќерка викендов доживеала шок од активности кои…

Затвор за секс со 15-годишен ученик

Омажена британска наставничка која преку мрежата Снепчет завела 15-годишен ученик, а потоа имала и сексуални односи…