Сутерен.мк

Европскиот парламент и додели награда на Махса Амини

Иранско-курдската активистка, Махса Амини која почина во полициски притвор минатата година, и иранското женско движење „Жени,…

Немирите низ Иран продолжуваат

Бројот на жртви во немирите во Иран се искачи на 31 лице. Иранската револуционерна гарда денеска…