Сутерен.мк

Каква мајка сте според зодијакот?

Овен Овните се страствени и желни за акција. Ова ги прави одлични мајки, бидејќи секогаш се…

Комплицираниот однос мајка-ќерка

Односот мајка-дете е прототип на сите подоцнежни врски што ќе ги има детето во животот. За…

Зошто е мајката поважна од бебето?

Бидејќи има кој да се грижи за бебето – нахрането, гушнато и дадена сета љубов на…

Некој се алкохолизира, некој идиотизира!

Мојата мајка е алкохоличарка. Пие стално и не бира ни место ни време. Татко ми  брка…

Тарантиновата одмазда кон мајка му!

За поткастот „The Moment“ прославениот режисер Квентин Тарантино изјави дека се уште се држи до својата…

Јасна Котеска: А сега, нешто сосема лично…

Пред четири години, во 2017, мојот тогашен сопруг не’ остави мене и нашиот малолетен син кој…

Наоми Кемпбел роди на 51 година!

Британската манекенка Наоми Кемпбел која наскоро ќе го прослави 51 – от роденден зџа прв пат…

Тренирање строгост

Оддамна сакам да ви пишам ама се се премислував најмногу зашто не сакав да си признаам…

Мајката е должна за чувствата на детето, таткото за мајчините!

Од зачетокот до неговата 12 – та година, родителите ја сносат целосната одговорност за се што…