Сутерен.мк

Марк Закерберг ќе отпушти 11 000 вработени

Марк Закерберг ќе отпушти повеќе од 11 000 свои вработени, или 13 отсто од својата работна…

Фејсбук го гради најбрзиот компјутер

Компанијата Фејсбук, или по ново Мета вели дека го гради и дека до крајот на 2022…

Варуфакис го обвини Закерберг за кражба?!

Поранешниот министер за финансии во Владата на СИРИЗА и претседател на грчката партија МЕРА25 Јанис Варуфакис,…