Сутерен.мк

Заспаните убавици на Мет Гала

Секој прв понеделник во мај имаме можност да присуствуваме на модниот Супербол и да уживаме во…

Кардашијанки немаат право на Мерилин

Американскиот моден дизајнер Боб Меки го дизајнираше култниот „гол“ фустан за Мерилин Монро во 1962 година,…

Копиите на Мет Гала!

Темата на овогодинешниот бал на Мет Гала (и придружните изложби) беше американската мода и нејзината историја.…

Мет Гала, 2021-ва

Една од најпопуларните американски „паради на славните“ секако е Мет Гала што се одржува во првата…