Сутерен.мк

Предимензионираниот Луј Витон

Модата се максимизира до невидени пропорции, а ревијата на модната куќа Луј Витон, со која е…

Модна најава за пролетта 2023-та

На Модната недела во Њујорк, до сега се прикажаа стотина дизајнери и веќе се знаат водечките…

Нова бајка од Шанел

На актуелната Модна недела во Париз се одржа и ревијата за есен/зима – 2022/2023 на модната…

Најдоброто од париските улици

Како и секоја сезона, Модната недела во Париз ги најавува трендовите на утрешнината, но облеката на…