Сутерен.мк

Пежо му раскина на Ѓоковиќ

Францускиот автомобилски бренд „Пежо“, еден од главните спонзори на Новак Ѓоковиќ, одлучи да ја раскине долгогодишната…

Јутјуберот кој заработува повеќе од Ѓоковиќ!

Џими Доналдсон, попознат како Мистер Бист, ја презеде титулата на најпрофитабилен креатор на содржини на Јутјуб…

Новак, вакцините и ние

Додека парно нема, дрмаат земјотреси, бројките со новозаразени и умирања од Ковид-19 вртоглаво растат, секојдневните потрепштини…

Теофил Панчиќ до Ѓоковиќ: Вакцинирај се, дечко!

Познатиот српски новинар, Теофил Панчиќ по повод случувањата со Новак Ѓоковиќ и неговото неизвесно учество на…

Големиот пораз на Ѓоковиќ!

За повеќето од нас пандемијата беше и којзнае до кога ќе биде катастрофална за некои пак,…