Сутерен.мк

Филипче се прави „наудрен“ за Онкологија

Поранешниот министер за здравство Венко Филипче тврди дека немал сознанија за злоупотреба на терапии на Клиниката…

Граѓаните не им веруваат на институциите

На вечерашниот протест имаше педесетина граѓани и за разлика од претходните собири, присутните се задржаа само…

Трет протест за Онкологија

Под мотото „Правда за жртвите“, со запалени и измачкани фотографии со црвена боја, почна третиот протест…

Случајот Онкологија тапка во место

Сериозна повреда на правата на граѓаните во здравствената заштита нотира Народниот правобранител. За случајот со онкологија…

Во понеделник нов протест за Онкологија

Покрај најавата за протест, од неформалната организација „Протест против убиството на Онкологија“ прашуваат и дали поранешна…

Дваесет години се шепотело за Онкологија

Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски уверува дека полицијата „ќе работи деноноќно и со полна пареа…

Онкологија го фрлила во подрум системот за чување на цитостатици

Клиниката за oнкологија го саботирала тукушто набавениот систем за следење и безбедно чување на дозите. Системот…

Васев: Имаше кражби на лекови

Запленети компјутери и документација од Клиниката за онкологија, претреси и во приватни станови. До доцните ноќни…

Доктори заработувале на најнесреќните

Жена вработена на Клиниката за радиотерапија и онкологија сведочи дека пациентите биле манипулирани со лековите за…