Сутерен.мк

Најголемите лузери на оскарите

Бредли Купер го зацементира своето место на листата филмаџии кои остануваат без Оскар и покрај големиот…

Какви подароци добиваат номинираните за Оскар?

Само неколкумина од најпрестижната филмска церемонија (ноќта меѓу 12 и 13 март) ќе си заминат дома…

Номинации за Оскар

Американската академија за филмски уметности и науки во Лос Анџелес ги објави номинациите за престижната награда…

Ноќта на Оскарите

Американската Академија за филмски уметности и науки синоќа по 94-ти пат ги додели наградите за најдобри…