Сутерен.мк

Кој е најексклузивен ресторан во Париз?

Најстариот и најексклузивен ресторан во Париз е „Сребрената кула“ (“la tour d’argent”), кој има винарска визба…

Парижани гласаа за забрана на електричните тротинети

Огромно мнозинство парижани вчера гласаа за забрана на електричните тротинети на улиците на француската престолнина, на…

Курдите протестираат во Париз

Во Париз денеска втор ден по ред дојде до судири меѓу полицијата и припадниците на курдската…

Предимензионираниот Луј Витон

Модата се максимизира до невидени пропорции, а ревијата на модната куќа Луј Витон, со која е…

Нова бајка од Шанел

На актуелната Модна недела во Париз се одржа и ревијата за есен/зима – 2022/2023 на модната…

Париска улична уметност

Францускиот уличен уметник Левале е познат по своите дела, што можат да се видат на фасадите…

Откриен саркофаг под Нотр Дам

Археолози открија оловен саркофаг и насликани фрагменти под денешното ниво на подот на катедралата Нотр Дам.…

Розовиот Валентино

Дизајнерот на модната куќа „Валентино“, Пјерпаоло Пичоли, за сезоната есен-зима 2022/23 ја предложи колекцијата Valentino Pink…

Екслузивноста на Ели Сааб

На Модната недела во Париз, еден од највлијателните дизајнери на високата мода денес, Либанецот Ели Сааб,…