Сутерен.мк

Колку сексуални партнери треба да имаме пред бракот?

Професор од Универзитетот во Индијана, Питер Тод, вели дека во идеален случај би требале да имаме…

Во кревет со Мадона

Мадона за својот канал на Јутјуб сними видео посветено на 40-годишнината од нејзината музичка кариера, во…

Водите љубов или имате само секс?

Некои велат дека „водењето љубов“ е всушност, пристојно именување за обичен секс. Меѓутоа, сексолозите сметаат дека…

Парите и сексот

Фејсбук с(р)еќавања… Маж сака пари/моќ само од една причина: за да има што почесто секс. Жена…

Јасна Котеска: Социјалистички секс

Вие, од Источна Германија, го имавте најдобриот секс на планетата! Добриот секс е возможен само во…

Машки работи за жените

Мажите сакаат да мислат за себе дека се тие кои ја завеле жената. Меѓутоа, понекогаш не…

Преценетиот секс

Мои роднини неодамна прославија пет децении брак и велат дека се уште многу страсно се сакаат.…

Што значи сонувањето на секс?

Сензуалните соништа тие можат да укажат дека ви недостасуваат повозбудливи интимни врски или дека ви е…

Јасна Котеска: Погрешен кадар

Во една сцена од филмот “Боречки клуб” на Финчер, Тајлер Дарден (го игра Бред Пит) ноќе…