Сутерен.мк

Зеленчук за слабеење

Брокулата е на врвот на листата на хранлив зеленчук. Богата е со антиоксиданси кои помагаат да…

Три овошја за слабеење

Боровинките не се само уживање, туку и потенцијално тајно оружје за побрзо слабеење. Овие мали бобинки…

Лекот за слабеење е пронајден

Компанијата „Ново Нордиск“ стана највредна во Европа по лансирањето на популарниот лек „вегови“, детронизирајќи го францускиот…

Мозокот директно испраќа пораки до масното ткиво

Ново истражување ги идентификува сензорните неврони коишто пренесуваат пораки од масните ткива до мозокот. Научниот труд…

Диетата на супермоделите

Една од најпопуларните диети меѓу славните личности од шоу бизнисот е шведската диета, за која навосно,…

Продукти за слабеење

Освен намален внес на калории и зголемена физичка активност, за ефикасно слабеење важен е и квалитетот…

Инјекција за слабеење

Аптеките во Велика Британија од неодамна почнаа со продажба на „инјекција за слабеење“, за која не…

Сирења што не дебелеат!

Добро сега, сите знаеме дека освен зелка, карфиол (онака, сирови)… се друго има и тоа како…

Бранка Д. Најдовска: Сиромашни и дебели

Преголемата телесна тежина е присутна во сите општествени слоеви, но богатите многу поуспешно и се опираат…