Сутерен.мк

Кому му стои подобро?

Понекогаш, намерно или случајно, некои познати дами на офцијални собиранки знаат да прошетаат во креација што…

Чизми за есенва

По улиците на светските метрополи веќе завладееја чизмите, а ова се петте топ модели за сезонава……

Рецептот на Вера Ванг за рамноправност во училиште

Многу пред да стане светски позната дизајнерка, била професионална лизгачка. Меѓутоа, во 1968 година не е…

Како Џејн Фонда ги „издолжува“ нозете?

Славната актерка позната е по добриот вкус за облекување, па и при гостувањето во ТВ емисијата…

Несериозноста на искинатите фармерки

Облекувањето за работното место секогаш носи ризици и зависи од многу фактори пред се, човечки се…

Игор Пачемски: Don’t play that song again/Silentium Aeternum

Comme d’habitude и оваа година доаѓа мај во нашиот (вашиот) крај. Ретро спомени на првиот пеглан…

Неизоставните модели на чанти

Хобо/Скитница Отсуството на крутата рамка овозможува удобност на носењето на овој модел преку рамото. Ги има…

Стилот на АББА

Од нивната победа на Евровизија во 1974 година, во Брајтон, Англија, па се до нивното распаѓање…

Вонвременска сексипилност

Во неделата во Лос Анџелес се одржа доделувањето на наградите „Critics Choice“, а на црвениот тепих…