Сутерен.мк

Студентите не препознаваат сексуално вознемирување

Во Студентскиот информативен центар на УКЛО во Битола промоврана е монографијата „Сексуално вознемирување на универзитетите во…

Студентите бараат подобри домови и образование

По повод 17 Септември – Меѓународниот ден на студентите, студентите вечерва излегоа на марш во Скопје…

Во четврток масовен студентски марш

Студентите незадоволни од договореното помеѓу нивните претставници и власта. На средбата се разговарало само за едно,…

Студентски протести

Реакциите на студентите уследија откако беа предложени законски измени со кои се предвидуваа нови критериуми за…

Секоја 9-та холандска студентка е силувана!

Според остражувањето што го објави Амнести Интернешенел, околу 11 отсто од студентките во Холандија биле силувани.…