Сутерен.мк

Ергелата на Федерер

Роџер Федерер му кажа дефинитивно збогум на тенисот, спортот кој му донесе слава и богатство, но…

Калин меѓу најдобрите на Вимблдон

Македонскиот најдобар тенисер Калин Ивановски ја продолжи триумфалната низа на јуниорскиот дел од турнирот во Вимблдон.…

Теофил Панчиќ до Ѓоковиќ: Вакцинирај се, дечко!

Познатиот српски новинар, Теофил Панчиќ по повод случувањата со Новак Ѓоковиќ и неговото неизвесно учество на…