Сутерен.мк

Откриено што го уби Брус Ли

Смртта на Брус Ли, мајсторот на кунг фу и холивудска ѕвезда која почина на 32-годишна возраст…

Шизофрени небулози за познатите!

Теориите на заговор не ги следат само Бил Гејтс, антените, вакцините, коронавирусот… Тие се насекаде, за…

Династиите кои ја креираа светската историја

Плантагенет династијата дала 15 англиски владетели и потекнува од анжујските грофови од Франција. Воспоставена е од…