Сутерен.мк

Чудо на модната писта

Моделари и дизајнери, во живо на модната писта, пред публиката, направија фустан на телото на Бела…

Ќе не заменат ли целосно роботите?

Експертите развиле кожа за механички тела од човечки клетки. Иако изгледа малку лигаво, таквата кожа е…

Како ќе изгледа првиот хотел во вселената?

Компанијата Orbital assembly corp. ги објави своите планови за изградба на две вселенски станици кои би…

Најдолгиот стаклен мост на светот

Најдолгиот мост на светот со стаклен под беше отворен за сите патници кои се подготвени да…

Нокиа лансира лаптоп

Првиот лаптоп на „Нокиа“ ќе биде „PureBook Pro“, кој ќе има елегантен дизајн, процесор „Intel Core…

Напишана првата телепатска порака!

Австралиецот Филип Окиф (62) кој боледува од амиотрофична латерална склероза (АЛС), кој не може да ги…

Телевизор што се „јаде“!

Јапонски професор развил прототип на ТВ екран кој може да се лиже и кој може да…

Гејтс VS. Џобс

„Никој веќе не може да направи тоа што тој го направи! Не можам ни јас и…

Летечки автомобили до 2025-та?!

Далечната иднина на сите ни се чинеше предалечна, но таа изгледа се поблиску благодарение на големите…