Сутерен.мк

Франција уапси функционери за педофилија

Четириесет и осум лица, осомничени дека масовно преземале и гледале слики и видеа со детска порнографија,…

Незадоволството на Французите е буре барут

Инфлацијата во втората економија на стариот континент е шест проценти и е пониска од просечната инфлација…

Францускиот предлог е неевропски преседан

Поранешниот Евроамбасадор, Ерван Фуере во гостување на тв 24, оценуваќи го Францускиот предлог како рамка за…

Со причина и повод

На 28 јуни 1921 година во Софија е убиен Ѓорче Петров, револуционер кој целиот свој живот…

Прегратката на Макрон

Фотографијата на која францускиот претседател Емануел Макрон ентузијастично го прегрнува украинскиот претседател Володимир Зеленски стана хит…

Алпската Венеција

Францускиот град Анси важи за еден од најчистите и најубавите европски градови, а го нарекуваат и…

Уметност на вистинска локација

Францускиот уличен уметник ОакОак за своите дела се труди да најде вистински локации, што и му…

Француска вакцина ефикасна и против омикрон

Француската фармацевтска компанија „Валнева“ соопшти дека прелиминарните резултати од студијата покажале дека три дози од нејзината…

Која е најелегантна прва дама?

Според многумина светски модни аналитичари, на тронот на женската државничка елеганција, суверено е сместена Брижит Макрон,…