Сутерен.мк

„Дамата во црвено“ за пеколот од Хамас

Една млада жена, која трча да го спаси својот живот, со страв врежан на нејзиното лице…

Војната со Хамас ќе трае десет години

Францускиот претседател Емануел Макрон ги повика израелските власти „попрецизно да ги дефинираат“ крајните цели на војната…

Хамас и Нетанјаху се од иста

Да, сакаат тие да го сотрат оној другиот и притоа не прашуваат за цехот, само што…

Младите на фестивалот на напаѓачите им личеле на војници на одмор?!

Високиот член на политбирото на Хамас, Муса Абу Марзук, тврди дека Хамас „ги почитува сите меѓународни…

Што е Палестина, а што Хамас?

Вооружени борци од исламската милитантна група Хамас истрелаа десетици ракети кон Израел и влегоа во јужниот…

Хамас го нападна Израел

Радикалната палестинска група Хамас со изненадувачка офанзива започна напад без преседан врз Израел. Се известува за…