Сутерен.мк

Секоја 9-та холандска студентка е силувана!

Според остражувањето што го објави Амнести Интернешенел, околу 11 отсто од студентките во Холандија биле силувани.…

Холандија го тужи ТикТок?!

Холандското здружение за истражување на информациите на пазарот (SOMI) по судски пат бара околу 1,5 милијарди…

Холандија го укинува полицискиот час

Од 28 април во Холандија ќе биде укинат полицискиот час, што беше воведен за прв пат…

Рудолф ван Вин: И страст и опсесија!

Кога не е покрај шпоретот, сака да пишува поезија и да чита. Овој симпатичен Холанѓанец, кој…

И Холандија почна со вакцинација

Медицинска сестра од дом за дементни лица е првиот жител на Холандија кој ја прими вакцината…

Холандската криза на идентитет

Државата официјално се вика Nederlands, како што ја нарекуваат и нејзините жители. Зборот “neder” значи понизок…

Џони Штулиќ и македонскиот пасош!

Како била одбиена апликацијата на славниот Џони за македонски пасош? Борис Тадиќ и Стипе Месиќ му…

Contact Us