Сутерен.мк

Твитер ги блокираше Си-Ен-Ен, Њујорк Тајмс и Вашингтон Пост

Платформата Твитер вчера блокираше профили на повеќе новинари, без притоа да бидат наведени причините за тоа.…

Најдобрите книги во последните 125 години!

Американскиот дневен весник „Њујорк тајмс“, пред Нова година одбележа 125 години од објавувањето на првата рецензија…