Сутерен.мк

Глумицата роди принцеза!

Како што пренесува Би – Би – Си, Лилибет „Лили“ Дајана Маунтбатен Виндзор се роди во петокот во 11 часот и 40 минути по локално време, во болницата во Санта Барбара во Калифорнија (САД).

Претпоставувате, станува збор за второто дете на војводата и војвотката од Сасекс, принцот Хари и неговата сопруга Меган Маркл.

Најважно е што и бебето и мајката се здрави и се во одлична состојба.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *