Сутерен.мк

Г-дин Биг обвинет за силувања!

Крис Нот (67), ѕвездата од „Сексот и градот“ се соочува со обвиненија за сексуални напади!
Две жени кои користат псевдоними (Зои и Лили), тврдат дека едната ја нападнал во Лос Анџелес во 2004 година, а другата во Њујорк во 2015 година!


Зои вели дека кога имала 22 години работела во фирма која соработувала со познати личности.
Еден ден Нот ја поканил во зграда во Западен Холивуд каде имал стан за да уживаат во базенот. Тој оставил книга покрај базенот и ја замолил да ја врати во неговиот стан.
Кога стигнала во неговиот стан, тој наводно ја бакнал. Но самиот бакнеж не ја вознемирил – таа мислела дека бакнежот од г-дин Биг ќе биде забавна приказна да им се раскаже на нејзините пријатели. Но, таа вели дека тој потоа ја повлекол кон себе, ја поместил кон креветот, ѝ ги соблекол шорцевите и долниот дел од бикини и почнал да ја силува одзади. Таа била свртена кон огледало.
„Беше многу болно и извикав: „Стоп!, а тој не застана. Реков: Можеш ли барем да земеш кондом? и тој ми се насмеа“, вели таа.
Таа, наводно, била третирана во болница по случката, а докторот препорачал советување за траума.

„Го закопав онолку длабоко колку што можев, а потоа навистина не ми беше добро и конечно отидов на третман што го препорачаа од болницата“, раскажува таа за своето искуство години подоцна.
Приказната на Лили започнува во ноќен клуб, каде што таа била келнерка во Њујорк.

Тој, наводно, ја замолил да одат на вечера и го продолжиле состанокот во неговиот стан, кој таа го нарекува „неверојатно место“.

„Слушавме музика, а тој ги има сите овие книги за уметност и мода. Се обиде да ме бакне. Внимателно го забавував. Тој е постар и изгледаше постар. Постојано се обидуваше и се обидуваше и се обидуваше, а јас требаше поцврсто да кажам „не“ и да заминам. А потоа следното нешто што го знаев, тој ги спушти панталоните и стоеше пред мене“, раскажа девојката која стои зад псевдонимот Лили.
Лили вели дека наводно посочила дека тој е оженет (со Тара Вилсон), а тој ѝ одговорил дека бракот е измама.

„Тој имаше секс со мене пред огледало. Плачев… Отидов во бањата и го облеков здолништето. Се чувствував ужасно. Тотално прекршено. Сите мои соништа со оваа ѕвезда што ја сакав со години исчезнаа“, продолжува во објаснувањето Лили.
Биле разоткриени и СМС пораки меѓу парот, во кои Крис, наводно, напишал: „Патем, морам да прашам дали уживаше во нашата ноќ минатата недела. Мислев дека е многу забавно, но не бев баш сигурен како се чувствуваш“.

Лили, наводно, одговорила: „Хмм… Секако уживав во вашето друштво. Одличен разговор. Да не навлегувам во детали во текстуална порака, но се чувствував малку искористено… Можеби ова е подобро како телефонски разговор, но не можам да зборувам во моментов“.

Нот потоа, наводно, подоцна напишал: „Ако сакаш да се напиеш подоцна, не мора да биде кај мене… иако го имам најдоброто виски. Дојди да се напиеш една пијачка со мене пред да го напуштам градот. О, мистериозна… каде отиде“.


Нот се огласи на неофицијалните обвинувања, одлучно велејќи дека не ги нападнал и навредил девојките.

„Обвинувањата против мене од поединци што сум ги запознал пред години, па и децении, се категорично лажни. Овие приказни може да се од пред 30 години или пред 30 дена – не секогаш значи не – тоа е линија што не ја преминувам. Средбите беа консензуални. Тешко е да не се доведе во прашање времето на објавување на овие приказни. Не знам со сигурност зошто сега излегуваат на површина, но го знам ова: јас не ги нападнав овие жени“.

Извор…

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *