Сутерен.мк

Жените на Белмондо

Француската филмска икона Жан Пол Белмондо, кој почина вчера во 89-тата година од животот, ќе остане запаметен по улогите, прекарот Бабел, но и по жените кои ги сакаше…

Елоди Константин

По завршувањето на воениот рок, во 1959 година актерот се оженил со танчерката Елоди Константин. Во бракот се родени ќерката Флоренс и синот Пол.

Урсула Андрес

Заради љубовта кон колешката Белмондо во 1966 – та се разведува од сопругата и следните седум години ќе ги помине со Урсула.

Лаура Антонели

И оваа романса е започната на филмскиот сет. Врската им траела од 1972-ра до 1980 година.

Карлос Сото Мајер

Двојката се забавуваше во текот на осумдесеттите од минатиот век, а Белмондо врската во една прилика ја опиша како многу возбудлива и весела.

Нати Тардивел

Актерот се вљубил во Нати во 1989 година, но венчавката се случи дури во декември 2002-ра, но ниту овој брак, како ни првиот не траеше долго. Сепак, во него Белмондо по трет пат стана татко – ја доби ќерката Стела.

Извор: Vogue France

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *